آیتم خرید ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

آشنایی با آیتم خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات

راهنمای تکمیل فرم خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات


آشنایی با آیتم خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات

 چنانچه درخواست خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات خاصی را دارید، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست درخواست خریدهای قبلی به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن درخواست خرید جدید نیز زیر جدول، روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات درخواست خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات باز شود.

 

 

 

 

 

 


راهنمای تکمیل فرم خرید ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات

قبل از شروع توضیحات در مورد فرمها و آیتمها و ... لازم است یک نکته کلی در تکمیل فرمها توضیح داده شود. به منظور جلوگیری از تایپهای متنوع برای یک نام، سعی شده است از روش انتخاب فیلدها استفاده شود. علاوه بر این مهمترین مزیت این نوع تکمیل فرمها، امکان ایجاد فیلتر برای کاربران است تا بتوانند به راحتی به گزینه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. بنابراین سعی شده است فیلدهای اصلی آیتمها، انتخابی یا همان کشوئی باشند. یکی از ایراد این نوع فیلدها موقع تکمیل کردن فرمها سخت بودن پیدا کردن گزینه مورد نظر است. به منظور تسهیل این موضوع نیز روش ترکیبی تایپی-انتخابی استفاده شده است. بدین معنی که در تکمیل فرمها شما می‌توانید بجای پیدا کردن و انتخاب صرف، نخست برخی از حروف گزینه مورد نظر را تایپ نمائید. به محض شروع به تایپ گزینه‌هایی که با حروف تایپ شده آغاز شده باشند ظاهر شده و فیلتر می‌شوند. بنابراین تعداد گزینه باقی مانده بسیار کمتر بوده و به راحتی گزینه مرود نظر قابل انتخاب خواهد بود. توجه داشته باشید که حین تایپ در فیلدهای انتخابی، باید به سرعت عمل کنید و مکث بین تایپ حروف باعث حذف حروف تایپ شده قبلی خواهد شد.

جنس: در این فیلد مشخص نمائید که آیتم مورد نظر شما ماشین‌آلات  است یا ادوات و تجهیزات. مثلا اگر درخواست خرید یک دستگاه بیل مکانیکی مد نظر دارید، ماشین‌آلات و اگر درخواست خرید چکش هیدرولیکی مد نظر دارید، ادوات و تجهیزات را انتخاب نمائید.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر ماشین‌آلات مورد نظر شما بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.

توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد.

 

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

 

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برند: برند ماشین‌آلات مورد نظر خود را انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلات مورد نظر خود را انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

کشور سازنده: کشور سازنده ماشین‌آلات مورد نظر خود را وارد نمائید. امروزه اغلب ماشین‌آلات در کشورهای مختلف تولید می‌شوند و عنوان کردن سازنده ماشین‌آلات مورد نظر لازم و ضروری است.

وضعیت: وضعیت ماشین‌آلات مورد نیاز خود را از بین "نو"، "کارکرده" و "نو یا کارکرده" انتخاب نمائید.

ساعت یا کیلومتر کارکرد (کمترین)/ (بیشترین): میزان کارکرد در ماشین‌آلات به صورت ساعت کار یا در برخی موارد مانند دامپتراکها هم ساعت کار و هم کیلومتر محاسبه می‌شود. محدوده کارکرد ماشین‌آلات مورد درخواست خود را تعیین کنید. بدین منظور کمترین و بیشترین ساعت یا کیلومتر کارکرد ماشین‌آلات درخواستی خود را در دو فیلد وارد نمائید. با توجه به اجباری بودن این فیلدها، حتی اگر این میزان کارکرد ماشین‌آلات درخواستی برای شما اهمیتی ندارد، عدد 1 را برای هر دو وارد نمائید.

محدوده سال ساخت (کمترین)/ (بیشترین): ممکن است شما لازم می‌دانید محدوده سال ساخت ماشین‌آلات مورد درخواست خود را عنوان کنید. بدین منظور کمترین و بیشترین سال ساخت ماشین‌آلات درخواستی خود را در دو فیلد وارد نمائید. با توجه به اجباری بودن این فیلدها، حتی اگر این سال ساخت ماشین‌آلات درخواستی برای شما اهمیتی ندارد، عدد 1900 را برای هر دو وارد نمائید.

مشخصات فنی: در این فیلد هر گونه مشخصات فنی مورد درخواست خود را وارد نمائید. سعی کنید فقط مشخصات فنی خاصی که در همه مدلهای ماشین‌‌آلات مورد نظر وجود ندارد استفاده نمائید. مثلا ذکر مدل موتوری که روی تمامی مدل ماشین‌آلات ذکر شده نصب شده است نیازی نیست ولی اگر دو نوع موتور روی این مدل مورد نظر شما نصب می‌شود حتما مدل موتور مورد نظر خود را تعیین نمائید.

لطفا از ارائه توضیحات عمومی در مورد درخواست خود در این فیلد خودداری نمائید.

محدوده قیمت (کمترین)/ (بیشترین): محدوده قیمت مورد نظر خود را در این دو فیلد ذکر نمائید. با توجه به اینکه این فیلدها فقط برای وارد کردن عدد استفاده می‌گردد، از وارد کردن متونی مانند قابل مذاکره یا مشابه آن خودداری نمائید. اگر هیچ ایده‌ای در مورد قیمت ندارید برای هر دو فیلد، عدد 1 را وارد نمائید.

شرایط پرداخت: شرایط پرداخت شامل نقدی/ نقد و اقساط/ چکی با فواصل پرداخت را به صورت کامل وارد نمائید.

توضیحات: هر گونه توضیحات مورد نیاز را در این فیلد وارد نمائید.