آیتم فروش ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

آشنایی با آیتم فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات

راهنمای تکمیل فرم فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات


آشنایی با آیتم فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات

چنانچه فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات خاصی را مد نظر دارید، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "فروش ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست درخواست فروش‌های قبلی به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن فروش جدید نیز زیر جدول روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات درخواست فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات باز شود.


راهنمای تکمیل فرم فروش ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات

فیلدهای موجود در فرم درج اطلاعات مربوط به ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای فروش در زیر آمده و راهنمایی لازم برای تکمیل آنها ذکر می‌شود.

 جنس: در این فیلد مشخص نمائید که آیتم مورد نظر شما ماشین‌آلات  است یا ادوات و تجهیزات. مثلا اگر درخواست خرید یک دستگاه بیل مکانیکی مد نظر دارید، ماشین‌آلات و اگر درخواست خرید چکش هیدرولیکی مد نظر دارید، ادوات و تجهیزات را انتخاب نمائید.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر ماشین‌آلات مورد نظر شما بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

 

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

برند: برند ماشین‌آلات مورد نظر خود را انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلات مورد نظر خود را انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

کشور سازنده: کشور سازنده ماشین‌آلات مورد نظر خود را وارد نمائید. امروزه اغلب ماشین‌آلات در کشورهای مختلف تولید می‌شوند و عنوان کردن سازنده ماشین‌آلات مورد نظر لازم و ضروری است.

وضعیت: وضعیت ماشین‌آلات مورد نیاز خود را از بین "نو"، "کارکرده" و "نو یا کارکرده" انتخاب نمائید.

شماره سریال: شماره سریال ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات عموما روی یک پلاک مشخصه روی بدنه ثبت می‌گردد. آنرا به دقت خوانده و در این فیلد وارد نمائید. توجه نمائید که شماره سریال ماشین‌آلات نشان دهنده خیلی از مشخصات فنی آنها است و بنابراین وارد کردن آن از اهمیت زیادی برخوردادر است. شماره سریال ماشین آلات غیر از پلاک روی بدنه در مدارک و اسناد آن نیز درج شده است. چنانچه به شماره سریال دقیق به هیچ عنوان دسترسی ندارید شماره سریال تقریبی آنرا وارد نمائید. مثلا بالای 52000

تصویر: یک تصویر در ابعاد 182*241 پیکسل از ماشین آلات ارائه شده برای فروش را در این قسمت لود نمائید. توجه داشته باشید که فرمت تصویر باید Jpeg یا Png باشد.

برند موتور: برند موتور ماشین‌آلات را اینجا وارد نمائید. تکمیل این فیلد به دلیل اهمیتی که موتور هر ماشینی دارد لازم و ضروری است. اگر شما درصدد وارد کردن اطلاعات فروش ادوات و تجهیزاتی هستید که کلا موتور ندارند می‌توانید از کلمه "ندارد" یا "None" استفاده نمائید. لطفا برند موتور را که روی پلاک موتور درج شده استت، قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

مدل موتور: مدل موتور نیز از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار است. لطفا مدل موتور را نیز از روی پلاک موتور قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

شماره سریال موتور: شماره سریال موتور گاهی نشاندهنده تغییرات جزئی در موتور بوده و اهمیت خودش را داراست. لطفا شماره سریال موتور را نیز از روی پلاک موتور قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

ساعت کارکرد: ساعت کارکرد در اغلب ماشین‌آلات میزان کارکرد آنها را نشان می‌دهد و اهمیت آن گاهی حتی از سال ساخت نیز بالاتر است. آنرا به دقت از روی ساعت شمار دستگاه خوانده و وارد نمائید. اگر دسترسی به میزان کارکرد صحیح دستگاه ندارید ساعت تقریبی وارد نمائید.

کیلومتر: در برخی ماشین‌آلات غیر از ساعت کارکرد، کیلومتر شمار نیز وجود دارد و میزان کارکرد آنها را توامان نشان می‌دهد در این موارد کیلومتر طی شده نیز همانند ساعت کارکرد از اهمیت بالایی برخوردار است. آنرا به دقت از روی کیلومترشمار دستگاه خوانده و وارد نمائید. اگر دسترسی به میزان کیلومتر صحیح دستگاه ندارید میزان تقریبی آنرا وارد نمائید.

سال ساخت: سال ساخت ماشین‌آلات روی پلاک و البته در اسناد و مدارک آنها درج شده است. آنرا قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید. اگر سال ساخت دقیق دستگاه را نمی‌دانید آنرا به صورت تقریبی وارد نمائید.

مشخصات فنی: در این فیلد هر گونه مشخصات فنی مورد درخواست خود را وارد نمائید. سعی کنید فقط مشخصات فنی خاصی که در همه مدلهای ماشین‌‌آلات مورد نظر وجود ندارد استفاده نمائید. مثلا ذکر مدل موتوری که روی تمامی مدل ماشین‌آلات ذکر شده نصب شده است نیازی نیست ولی اگر دو نوع موتور روی این مدل مورد نظر شما نصب می‌شود حتما مدل موتور مورد نظر خود را تعیین نمائید.

لطفا از ارائه توضیحات عمومی در مورد درخواست خود در این فیلد خودداری نمائید.

توضیحات: هر گونه توضیحات مورد نیاز را در این فیلد وارد نمائید.

قیمت: قیمت مورد نظر خود را در این دو فیلد ذکر نمائید. با توجه به اینکه این فیلدها فقط برای وارد کردن عدد استفاده می‌گردد، از وارد کردن متونی مانند قابل مذاکره یا مشابه آن خودداری نمائید.

شرایط پرداخت: شرایط پرداخت شامل نقدی/ نقد و اقساط/ چکی با فواصل پرداخت را به صورت کامل وارد نمائید.