آیتم خرید قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

آشنایی با آیتم خرید قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

راهنمای تکمیل فرم خرید قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

 


آشنایی با آیتم خرید قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

چنانچه درخواست خرید قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات خاصی را مد نظر دارید، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "خرید قطعات ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست درخواست خریدهای قبلی به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن خرید قطعات جدید نیز زیر جدول روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات درخواست خرید قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات باز شود.


راهنمای تکمیل فرم خرید قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

تکمیل فرم خرید قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات شبیه به درخواست خرید خود ماشین‌آلات است:

 جنس: در این فیلد مشخص نمائید که قطعات مورد نظر شما مربوط ماشین‌آلات است یا ادوات و تجهیزات. مثلا اگر درخواست خرید قطعات یک دستگاه بیل مکانیکی مد نظر دارید، ماشین‌آلات و اگر درخواست خرید قطعات چکش هیدرولیکی مد نظر دارید، ادوات و تجهیزات را انتخاب نمائید.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر قطعات مورد نظر شما مربوط به بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.

توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد:

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

 

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برند: برند ماشین‌آلاتی که قطعات مورد نظر شما مربوط به آن هست را انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلاتی را که قطعات مورد نظر شما مربوط به آن هست، انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

شماره سریال: توجه داشته باشید که ممکن است شماره فنی یک قطعه روی دو دستگاه با یک مدل مشخص (مثلا بیل چرخ زنجیری کوماتسو مدل PC220-9) متفاوت باشد و معنی آن متفاوت بودن جنس، شکل یا عملکرد قطعات می‌باشد. شماره فنی قطعات را بر اساس شماره سریال دستگاه می‌توان تعیین کرد و بنابراین درج شماره سریال دستگاه در فرم درخواست قطعات ضروری می‌باشد.

شماره سریال ماشین‌آلات عموما روی یک پلاک مشخصه روی بدنه ثبت می‌گردد. آنرا به دقت خوانده و در این فیلد وارد نمائید. توجه نمائید که شماره سریال ماشین‌آلات نشان دهنده خیلی از مشخصات فنی آنها است و بنابراین وارد کردن آن از اهمیت زیادی برخوردادر است. شماره سریال ماشین آلات غیر از پلاک روی بدنه در مدارک و اسناد آن نیز درج شده است. چنانچه به شماره سریال دقیق به هیچ عنوان دسترسی ندارید شماره سریال تقریبی آنرا وارد نمائید. مثلا بالای 52000

اجزاء: منظور از اجزاء، مجموعه‌های تشکیل دهنده ماشین‌آلات/ ادوات یا تجهیزات (Component) هستند مانند موتور، سیستم انتقال توان، سیستم هیدرولیکی، شاسی و بدنه و .... به منظور درک بهتر از قطعاتی که درخواست خرید آنها را دارید لطفا تعیین نمائید این قطعات متعلق به کدام مجموعه می‌باشند. این فیلد، علاوه بر ایجاد تشخیص درست در خرید و فروش قطعات، امکان فیلتر را در سایت فراهم می‌کند.

توجه! شما فقط می‌توانید قطعات مربوط به یکی از اجزاء را در هر فرم درخواست وارد نمائید. اگر قطعات مورد درخواست شما مربوط به چندین مجموعه می‌باشد، برای قطعات هر مجموعه یک فرم جدید پر کنید. این ویژگی به منظور سهولت در جستجو ایجاد شده است. دقت نمائید که درصورت رعایت نکردن این موضوع سایر اعضای سایت امکان جستجوی کامل درخواستهای شما را نخواهند داشت.

برند اجزاء معیوب: برند مجموعه‌ای را که قطعه مورد نظر شما مربوط به آن می‌باشد اینجا وارد نمائید. تکمیل این فیلد راهنمایی بزرگی برای فروشندگان قطعات می‌باشد تا به راحتی بتوانند قطعه یا قطعات مورد نظر شما را شناسایی کنند. لطفا برند مجموعه را که روی پلاک آن درج شده است، قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید. اگر قطعه/ قطعات مورد نظر شما مربوط به اجزائی از دستگاه است که برند، مدل و... ندارد (مانند شاسی و بدنه) می‌توانید از کلمه "ندارد" یا "None" استفاده نمائید.

مدل اجزاء معیوب: مدل اجزاء نیز از اهمیت بالایی برای خرید و فروش قطعات برخوردار است. لطفا مدل مجموعه‌ای را که قطعه/ قطعات مورد نظر شما  مربوط به آن می‌باشد، نیز از روی پلاک همان اجزاء قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

شماره سریال اجزاء معیوب: شماره سریال اجزاء گاهی نشاندهنده تغییرات جزئی در آنها بوده و اهمیت خودش را داراست. لطفا شماره سریال مجموعه را نیز از روی پلاک آن قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

کشور سازنده: کشور سازنده قطعات مورد نظر خود را وارد نمائید. امروزه قطعات هر نوع ماشین‌آلاتی در کشورهای مختلف تولید می‌شوند و عنوان کردن سازنده قطعات مورد نظر لازم و ضروری است.

نام قطعه: نام قطعه یا قطعات مورد درخواست خود را در این فیلد وارد نمائید. اگر تعداد قطعات مورد درخواست شما زیاد است مهمترین آنها را وارد نموده و لیست کامل قطعات را به صورت نام، شماره فنی و مشخصات فنی در یک فایل تهیه نموده و در قسمت بخش "افزودن فایل" آنرا آپلود نمائید.

شماره فنی قطعه: چنانچه شماره فنی قطعه یا قطعات مورد درخواست خود را می‌دانید در این فیلد وارد نمائید. اگر تعداد قطعات مورد درخواست شما زیاد است مهمترین آنها را وارد نموده و لیست کامل قطعات را به صورت نام، شماره فنی و مشخصات فنی در یک فایل تهیه نموده و در قسمت بخش "افزودن فایل" آنرا آپلود نمائید.

وضعیت: وضعیت قطعات مورد نیاز خود را از بین "نو"، "کارکرده" و "نو یا کارکرده" انتخاب نمائید. توجه داشته باشید که فقط برخی از قطعات به صورت کارکرده یا اصطلاحا "استوک" قابل فروش است و انتخاب کارکرده برای قطعاتی که کلا به صورت استوک خرید و فروش نمی‌شوند مفهومی نخواهد داشت.

مشخصات فنی: اگر قطعه یا قطعات مورد درخواست شما دارای مشخصات فنی بخصوصی می‌باشد آنرا اینجا بنویسید. در مواردی که لیست قطعات را در فایلی اضافه کرده‌اید، این مشخصات فنی را نیز روبروی هر کدام از قطعات بنویسید.

شرایط پرداخت: شرایط پرداخت شامل نقدی/ نقد و اقساط/ چکی با فواصل پرداخت را به صورت کامل وارد نمائید.