آیتم فروش قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

آشنایی با فروش قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

تکمیل فرم فروش قطعات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات


 

آشنایی با فروش قطعات ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات

چنانچه فروش قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات خاصی را مد نظر دارید، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "فروش قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست درخواست فروش‌های قبلی به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن فروش قطعات جدید نیز زیر جدول روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات درخواست فروش قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات باز شود.


تکمیل فرم فروش قطعات ماشین‌آلات/ادوات و تجهیزات

فرم درج اطلاعات مربوط به فروش قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات و فیلدهای موجود در آن در زیر آمده و راهنمایی لازم برای تکمیل آنها ذکر می‌شود.

 جنس: در این فیلد مشخص نمائید که قطعات مورد نظر شما برای فروش مربوط به ماشین‌آلات است یا ادوات و تجهیزات. مثلا اگر در نظر دارید قطعات یک دستگاه بیل مکانیکی را در معرض فروش قرار دهید، ماشین‌آلات و اگر فروش قطعات چکش هیدرولیکی را در نظر دارید، ادوات و تجهیزات را انتخاب نمائید.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر قطعات مورد نظر شما برای فروش مربوط به بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.

توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد.

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

 

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برند: برند ماشین‌آلاتی را که قطعات مورد فروش شما مربوط به آن هست، انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلاتی را که قطعات مورد فروش شما مربوط به آن هست، انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

اجزاء: منظور از اجزاء، مجموعه‌های تشکیل دهنده ماشین‌آلات (Component) هستند مانند موتور، سیستم انتقال توان، سیستم هیدرولیکی، شاسی و بدنه و .... به منظور درک بهتر از قطعاتی که قصد فروش آنها را دارید لطفا تعیین نمائید این قطعات متعلق به کدام مجموعه می‌باشند. این فیلد، علاوه بر ایجاد تشخیص درست در خرید و فروش قطعات، امکان فیلتر را در سایت فراهم می‌کند.

توجه! اگر شما فروشنده قطعات چندین مجموعه هستید، توصیه ما این است که برای قطعات هر مجموعه یک فرم جدید پر کنید. این ویژگی به منظور سهولت در جستجو ایجاد شده است. دقت نمائید که درصورت رعایت نکردن این موضوع سایر اعضای سایت امکان جستجوی کامل درخواستهای شما را نخواهند داشت. البته با این روش شما مجبور خواهید بود مثلا فقط برای یک بیل مکانیکی چرخ زنجیری کوماتسو مدل PC220-7 بیش از 10 بار این فرم را پر کرده و هر بار نام یک مجموعه را ذکر نمائید و این کار بسیار سنگین است چون احتمالا شما فروشنده قطعات بیش از 100 مدل دستگاه هستید. برای رفع این دغدغه سایت آزیول یک راه حل در نظر گرفته است که هر چند کارایی را کمی کاهش خواهد داد ولی در عین حال امکان درج فروش قطعات را به صورت راحتتری فراهم می‌کند.

اگر شما فروشنده قطعات مربوط به همه مدل‌های یک نوع ماشین‌آلات از یک برند خاص هستید (مثلا قطعات همه مدلهای بیل مکانیکی چرخ زنجیری کوماتسو)، می‌توانید فرم را تکمیل کرده و در فیلد "مدل" گزینه "All Models" را انتخاب نمائید. با این روش می‌توانید تعداد فرمهای مورد نیاز برای پر کردن را چندین برابر کاهش دهید.

 اگر شما فروشنده تمامی قطعات مربوط به یک مدل از ماشین‌آلات هستید (مثلا تمامی قطعات بیل مکانیکی چرخ زنجیری کوماتسو مدل PC200-7)، می‌توانید فرم را تکمیل کرده و در فیلد "اجزاء" گزینه "همه موارد" را انتخاب نمائید. با این روش نیز می‌توانید تعداد فرمهای مورد نیاز برای پر کردن را چندین برابر کاهش دهید.

اگر شما فروشنده تمامی قطعات مربوط به همه مدل‌های یک نوع ماشین‌آلات از یک برند خاص هستید (مثلا تمامی قطعات همه مدلهای بیل مکانیکی چرخ زنجیری کوماتسو)، می‌توانید فرم را تکمیل کرده و در فیلد "مدل" گزینه "All Models" و در فیلد "اجزاء" گزینه "همه موارد" را انتخاب نمائید. با این روش می‌توانید تعداد فرمهای مورد نیاز برای پر کردن را بیش از دو حالت قبلی برابر کاهش دهید.

در همه موارد بالا باید توجه کرد که با وجود سهولت در تکمیل فرمها، فیلتر کردن و پیدا کردن فروشنده متناسب با قطعات مورد نیاز خریداران کمی با مشکل مواجه خواهد شد و احتمالا شما اولویت اول خریداران نخواهید بود. بدین منظور بهتر است یک مثال بزنیم تا عملکرد سایت در این مورد مشخص شود. فرض کنید یک خریدار درخواست خرید اسپراکت بلدوزر کاترپیلار مدل D9 را دارد. بعد از ورود به قسمت جستجوی ماشین‌آلات، در قسمت داشبورد باید فیلتر ها را به ترتیب زیر انتخاب نماید تا گزینه های مورد نظرش نمایش داده شود:

  • آیتم: فروش قطعات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات
  • نوع: بلدوزر سنگین چرخ زنجیری
  • جنس: ماشین‌آلات
  • برند: Caterpillar
  • گروه: معدنی
  • مدل: D9
  • زیر گروه: بلدوزر سنگین
  • مجموعه: زیربندی

 

در این حالت آیتمهای فروش شما نمایش داده نخواهد شد. اگر خریدار در موارد 7-مدل و 8-مجموعه از فیلترها استفاده نکند تا همه مدلها و مجموعه‌ها نمایش داده شود شما شانس خواهید داشت تا خریدار اطلاعات شما را هم در معرض دید داشته و انتخاب نماید. حال انتخاب با شماست که زحمت تکمیل فرمهای بیشتری را تحمل کرده و شانس خود را افزایش دهید یا به همان میزان شانس خود بسنده نمائید.