آیتم درخواست خدمات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

آشنایی با آیتم درخواست خدمات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

تکمیل فرم درخواست خدمات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات


 

آشنایی با آیتم درخواست خدمات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

نخست لازم است توجه شود منظور از خدمات هر گونه عملیاتی است که برای نگهداری، تعمیر و بازسازی ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات انجام می‌شود. این خدمات ممکن است مربوط به کلیت ماشین‌آلات یا فقط به اجزاء خاصی از آن باشد. از طرفی ممکن است خدمات مانند توربین‌سازی، فقط مختص ماشین‌آلات سنگین بوده یا مانند تراشکاری خدمات عمومی باشد که ماشین‌آلات سنگین نیز از آن بهره می‌جویند. به هر حال تمامی این موارد به عنوان خدمات در این سایت مورد توجه قرار گرفته است. چنانچه شما نیاز به خدمات خاصی برای ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات دارید، می‌توانید این خدمات را به عنوان یک آیتم در زیر صفحات خود درج نمائید. بدین منظور، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "دریافت خدمات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست درخواست دریافت خدمات قبلی به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن درخواست دریافت خدمات جدید نیز زیر جدول روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات درخواست خدمات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات باز شود.


 

تکمیل فرم درخواست خدمات ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فرم درج اطلاعات مربوط به ارائه خدمات ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات و فیلدهای موجود در آن در زیر آمده و راهنمایی لازم برای تکمیل آنها ذکر می‌شود. 

 جنس: در این فیلد مشخص نمائید که خدمات مورد نظر را برای ماشین‌آلات می‌خواهید یا ادوات و تجهیزات. منظور از ماشین‌آلات، انواع دستگاههای راهسازی و معدنی و ... می‌باشد. ادوات و تجهیزات دستگاهها یا ماشینهای جانبی هستند که روی ماشین‌آلات نصب شده (مانند چکش هیدرولیکی) و به همراه آنها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر خدمات مورد درخواست شما، مربوط به بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.

توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

 

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برند: برند ماشین‌آلاتی را که نیاز به خدمات مورد درخواست شما دارد، انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلاتی را که نیاز به خدمات دارد، انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

شماره سریال: شماره سریال ماشین‌آلاتی را که نیاز به خدمات دارد، وارد نمائید. شماره سریال برای تامین مستندات تعمیرات و نیز تامین قطعات لازم و ضروری است.

اجزاء: منظور از اجزاء، مجموعه‌های تشکیل دهنده ماشین‌آلات (Component) هستند مانند موتور، سیستم انتقال توان، سیستم هیدرولیکی، شاسی و بدنه و .... می‌باشد. معمولا خدمات تخصصی بوده و هر تخصصی مجموعه خاصی از ماشین‌آلات را در بر می‌گیرد. لطفا تعیین نمائید خدماتی که نیاز دارید مربوط به کدام مجموعه می‌باشند یا در واقع کدام مجموعه از دستگاه دچار مشکل است. این فیلد، علاوه بر ایجاد تشخیص درست در ارائه و دریافت خدمات، امکان فیلتر را در سایت فراهم می‌کند.

توجه! اگر شما خدمات (تعمیر و نگهداری) اجزاء متعددی از ماشین‌آلات را نیاز دارید، توصیه ما این است که برای خدمات هر مجموعه یک فرم جدید پر کنید. این ویژگی به منظور سهولت در جستجو ایجاد شده است. دقت نمائید که درصورت رعایت نکردن این موضوع سایر اعضای سایت امکان جستجوی کامل درخواستهای شما را نخواهند داشت. لطفا سعی کنید با درج اطلاعات کامل نتایج بهینه‌تری را دنبال نمائید.

برند اجزاء معیوب: برند مجموعه‌ای را که دارای ایراد می‌باشد، اینجا وارد نمائید. تکمیل این فیلد راهنمایی بزرگی برای تعمیرکاران می‌باشد تا به راحتی بتوانند مشخصات آن مجموعه را شناسایی کرده و نسبت به نحوه تعمیر و تامین قطعات آن به صورت تخصصی تصمیم‌گیری نمایند. لطفا برند مجموعه را که روی پلاک آن درج شده است، قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید. اگر ایراد مربوط به اجزائی از دستگاه است که برند، مدل و... ندارد (مانند شاسی و بدنه) می‌توانید از کلمه "ندارد" یا "None" استفاده نمائید.

مدل اجزاء معیوب: مدل اجزاء نیز از اهمیت بالایی برای تعمیرات و تامین قطعات مورد نیاز آن برخوردار است. لطفا مدل مجموعه‌ای را که دارای ایراد است، نیز از روی پلاک همان اجزاء قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

شماره سریال اجزاء معیوب: شماره سریال اجزاء گاهی نشاندهنده تغییرات جزئی در آنها بوده و اهمیت خودش را داراست. لطفا شماره سریال مجموعه را نیز از روی پلاک آن قرائت کرده و در این فیلد وارد نمائید

کشور سازنده: کشور سازنده مجموعه دارای ایراد را انتخاب نمائید.

توضیح ایراد فنی: ایراد یا وضعیتی از ماشین‌آلات را که باعث نیاز شما به خدمات شده است (مانند خرابی یا نیاز به سرویس)، توضیح دهید.

توضیحات: سایر توضیحاتی که ممکن است برای خدمات مورد نیاز باشد مثلا در مورد تامین قطعات، روغنها و یا وضعیت خاصی که در تعمیرات موثر باشد را در این فیلد اعلام نمائید.