آیتم اجاره دادن ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فهرست مطالب:

 

آشنایی با آیتم اجاره دادن ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

تکمیل فرم اجاره دادن ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات


 

آشنایی با آیتم اجاره دادن ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

چنانچه شما ماشین‌آلات/ ادوات یا تجهیزاتی دارید که قصد اجاره دادن آنها را دارید، می‌توانید این موضوع را به عنوان یک آیتم در زیر صفحات خود درج نمائید. بدین منظور، بعد از انتخاب زیر صفحه مورد نظر (بر اساس اطلاعات موجود در زیر صفحات)، روی آیتم "اجاره دادن ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" کلیک نمائید. زیر این گزینه جدولی از لیست ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزاتی که قبلا برای اجاره دادن ارائه شده بوده، به نمایش در می‌آید. برای ویرایش، حذف یا نمایش هر یک از درخواستها در همان ردیف بر روی گزینه مورد نظر کلیک نمائید تا عملیات مورد نظر را انجام دهید.

برای اضافه کردن ماشین‌آلات جدید برای اجاره دادن، نیز زیر جدول روی گزینه "جدید" کلیک نمائید تا فرم اطلاعات اجاره دادن ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات باز شود.


 

تکمیل فرم اجاره دادن ماشین‌آلات / ادوات و تجهیزات

فرم درج اطلاعات مربوط به اجاره دادن ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات و فیلدهای موجود در آن در زیر آمده و راهنمایی لازم برای تکمیل آنها ذکر می‌شود. 

 جنس: در این فیلد مشخص نمائید که آنچه اجاره می‌دهید ماشین‌آلات است یا ادوات و تجهیزات. منظور از ماشین‌آلات، انواع دستگاههای راهسازی و معدنی و ... می‌باشد. ادوات و تجهیزات دستگاهها یا ماشینهای جانبی هستند که روی ماشین‌آلات نصب شده (مانند چکش هیدرولیکی) و به همراه آنها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

نکته! از این به بعد به منظور سهولت نوشتار، از عبارت "ماشین‌آلات"، بجای استفاده از "ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات" استفاده می‌شود و باید در نظر داشت آنچه که برای ماشین‌آلات ذکر می‌شود عینا برای ادوات و تجهیزات هم قابل انجام خواهد بود.

گروه، زیر گروه و نوع ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات: سایت آزیول تقسیم‌بندی خاصی از ماشین‌آلات ارائه داده است تا بتوان به راحتی در سه مرحله "گروه، زیر گروه و نوع" دقیقا آیتم مورد نظر را مشخص کرد. به عنوان نمونه اگر دستگاهی که می‌خواهید اجاره دهید، بیل مکانیکی چرخ زنجیری است، باید در فیلدهای "گروه ماشین‌آلات"، "زیر گروه" و "نوع" به ترتیب "راهسازی"، "بیل مکانیکی" و "بیل مکانیکی چرخ زنجیری" را انتخاب نمائید.

توجه! برخی از انواع ماشین‌آلات در سایزهای بسیار متنوع وجود داشته و می‌توانند با توجه به سایزشان در گروههای مختلفی قرار گیرند. در این موارد سایز آنها مورد توجه بوده و تقسیم‌بندی ماشین‌آلات دقیقا منطبق بر واقعیتهای استفاده از آنها بوده است. به عنوان مثال بیل مکانیکی‌ها در سایزهای 5 تن تا بالای 100 تن تولید می‌شوند و در عملیاتهای سبک شهری تا راهسازی و معادن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین براساس وزن عملیاتی آنها در سه گروه ماشین‌آلات خدمات شهری (تا 10 تن)، راهسازی (بین 10 تا 25 تن) و معدنی (بالای 25 تن) قرار گرفته‌اند و شما باید بر این اساس گروه مناسب برای بیل مکانیکی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. جدول زیر تقسیم‌بندی ماشین‌آلات را نشان می‌دهد

 

مشخصه

واحد

سبک
(خدمات شهری)

متوسط (راهسازی)

سنگین
 (معدنی)

بیل مکانیکی

وزن عملیاتی

تن

~10

10~25

25~

بلدوزر

وزن عملیاتی

تن

---

~30

30~

لودر چرخ لاستیکی

حجم باکت

متر مکعب

~1

1~4

4~

 

مشخصه ماشین: عموما یکی از مشخصات فنی مهم ماشین‌آلات/ ادوات و تجهیزات برای تعیین سایز آنها استفاده می‌شود. این مشخصه برای هر نوع دستگاهی متفاوت است. مثلا برای بیلهای مکانیکی و بلدوزرها، وزن عملیاتی، برای انواع لودرها، حجم باکت (بر اساس متر مکعب یا وزن بار)، برای لیفتراکها حداکثر وزن بار، برای گریدرها، عرض تیغه، برای دیزل ژنراتورها، توان خروجی بر اساس KVA، برای دستگاههای حفاری مانند دریل واگنها قطر دریل و.... می‌باشد. تعیین این مشخصه برای عموم خریداران و فروشندگان باعث سهولت در تعیین هدف خواهد بود. لطفا مشخصه ماشین را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برند: برند ماشین‌آلاتی را که برای اجاره دادن در سایت ثبت می‌کنید، انتخاب نمائید (مانند Komatsu, Catterpillar, Hepco,…) با توجه به اینکه نوشتارهای مختلفی برای هر کدام از برندها در فارسی استفاده می‌شود (مانند کوماتسو یا کماتسو برای Komatsu هیوندا یا هیوندای برای Hyundai)، از نوشتار انگلیسی استفاده شده است تا امکان اشتباه به حداقل ممکن برسد.

مدل: مدل ماشین‌آلاتی را که برای اجاره دادن ثبت کرده‌اید، انتخاب نمائید. مدل ماشین‌آلات بعد از انتخاب فیلدهای قبلی نمایش داده می‌شود و فعلا برگرفته از نوع ماشین‌آلات است. مدل‌ها متاسفانه بر اساس برندها فیلتر نمی‌شود و به همین دلیل تعداد زیادی مدل نمایش داده می‌شود که انتخاب کمی مشکل است. شما می‌توانید بجای جستجو، از روش تایپ و جستجوی توام استفاده نمائید.

کشور سازنده: کشور سازنده ماشین‌آلات را انتخاب کنید.

تعداد: تعداد ماشین‌آلاتی که برای اجاره ارائه می‌دهید را وارد نمائید. دقت نمائید که در این فرم فقط می‌توانید ماشین‌آلاتی با یک مدل مشخص (مثلا بیل PC220-7) را وارد نمائید و برای ثبت ماشین‌آلات مختلف باید از چند فرم استفاده نمائید.

تصویر: تصویری از یکی از ماشین‌آلاتی که برای اجاره دادن ارائه کرده‌اید را تهیه و در این فیلد آپلود نمائید. تصویر باید با فرمتهای jpg یا Png و در اندازه 182*241 باشد.

سال ساخت: سال ساخت ماشین‌آلات را وارد نمائید. اگر تعداد ماشین‌آلاتی که برای اجاره در این فرم وارد می‌کنید بیش از یک دستگاه است، سال ساخت جدیدترین ماشین خود را وارد نمائید.

توضیحات: سایر مواردی را که نیاز به توضیح دارد، مانند هزینه راننده، محل اسکان، هزینه‌های سوخت و سرویس و تعمیرات احتمالی، اینجا وارد نمائید.

قیمت: قیمت در نظر گرفته شده به ازای هر یک دستگاه در ماه، را در این فیلد وارد نمائید. توضیحات لازم در مورد نحوه محاسبه و پرداخت به طور خلاصه در فیلد توضیحات داده‌اید.