درج آگهی

فهرست مطالب:

مشخصات و تفاوت‌های آگهی در سایت آزیول

راهنمای درج آگهی

روش اول درج آگهی

روش دوم درج آگهی (درج مستقیم)

راهنمای تکمیل فرم اطلاعات آگهی مستقیم

راهنمای تکمیل فرم سفارش آگهی

ایجاد فاکتور و چاپ آن

پرداخت آنلاین هزینه آگهی (درگاه پرداخت اینترنتی)

تکمیل فرآیند پرداخت هزینه آگهی

نمایش آگهی درج شده

 


مشخصات و تفاوت‌های آگهی در سایت آزیول

قبل از توضیح در مورد روش درج آگهی در سایت آزیول بهتر است تفاوت اساسی سایت آزیول با اغلب سایت‌های مشابه را مورد توجه قرار دهیم. بدین منظور لازم است کمی در مورد فعالین بازار ماشین‌آلات توضیحاتی ارائه شود. ارائه کنندگان ماشین‌آلات در بازار کلا به دو بخش تقسیم می‌شوند که نحوه فروش و خدمات هر دسته با هم متفاوت است:

الف) بخش اول شامل تولیدکنندگان یا نمایندگی‌های آنها می‌شود که پیوسته ماشین‌آلات نو با یک یا چند برند خاصی را به تعداد زیاد ارائه می‌دهند. لیست ماشین‌آلات ارائه شده توسط این دسته از فروشندگان برای مدتهای نسبتا طولانی ثابت هست و فقط در صورت توقف تولید یکی از محصولات یا ساخت یک محصول جدید این لیست تغییر خواهد کرد. ما این دسته را فروشندگان دسته اول می‌نامیم.

ب) بخش دوم ارائه دهندگان ماشین‌آلات شامل نمایشگاههای ماشین‌آلات یا موارد مشابه می‌باشند که اصولا تعدادی ماشین‌آلات نو یا کارکرده مشخص و احتمالا از برندهای مختلف در اختیار دارند که در حال حاضر همان‌ها را به فروش می‌رسانند و ممکن است لیست ماشین‌آلات آنها هر لحظه تغییر کرده و ماشین‌آلات موجود به فروش رفته و ماشین‌آلات جدید به آنها اضافه شوند. این بخش را ما فروشندگان دسته دوم می‌نامیم.

در فضای مجازی و مشخصا اینترنت، سایتهایی که ارائه دهنده ماشین آلات هستند نیز به دو شکل هستند.

الف) سایتهایی که به یکی از شرکتها یا به طور کلی ارائه دهندگان ماشین‌آلات اختصاص دارند. اغلب این سایتها متعلق به فروشندگان دست اول هستند و محصولات خود را برای فروش عرضه کرده‌اند و هیچ خبری از اطلاعات مربوط به سایر برندها نیست. در این سایتها غیر ازمحصولات، نحوه ارائه خدمات، قطعات یدکی و سایر موارد مربوطه به همان برند خود شرکت ارائه شده است.

ب) سایتهایی که متعلق به هیچ یک از شرکتهای ارائه دهنده ماشین‌آلات نیستند و تنها خدمات و امکانات سایت خود را در اختیار فروشندگان و خریداران این محصولات می‌گذارند. امکاناتی که این سایتها در اختیار کاربران قرار می‌دهند بسیار متفاوت هستند. اغلب این سایتها در واقع امکان درج آگهی‌های فروش یا خرید ماشین‌آلات، قطعات یا حتی خدمات مختلف و مرتبط با ماشین‌آلات را دارا می‌باشند. آگهی‌ها اغلب مربوط به یک دستگاه مشخص (با برند، مدل، شماره سریال، سال ساخت و ... معین) بوده و به مدت محدودی مثلا یکماه به نمایش عموم در می‌آید. این اصول کار سایتهای مختلف است هر چند از همین امکان، برخی از افراد برای درج اطلاعات کلی و خارج از پلت فرم ایجاد شده، استفاده می‌کنند. فیلتر کردن آگهی‌ها امکانی هست که برخی از این سایتها دارند و آنها را از بسیاری سایتهای دیگر متمایز کرده است. با تمامی این تفاوتها تمامی سایتهای موجود در ایران بغیر از آزیول پلت فرم مشابه به هم دارند و آن امکان درج آگهی است که بر اساس نیازهای فروشندگان دسته دوم می‌باشد هرچند که فروشندگان دست اول نیز به دلیل نبود هیچ امکان دیگری از آن بهره می‌برند.

سایت آزیول پیشروترین سایت در زمینه ارائه خدمات وبسایت برای ماشین‌آلات راهسازی و معدنی می‌باشد که امکانات وسیعی را در اختیار کاربران قرار داده است. سایت آزیول با مطالعات و تجاربی که در این زمینه داشته است پلت فرم کار خود را بر اساس نیاز هر دو دسته فروشندگان ایجاد کرده است. بر این اساس، علاوه بر اینکه سایت آزیول امکان درج آگهی را آنهم به همراه فیلترهای پیشرفته فراهم کرده است، امکان درج آیتمهای فروش ماشین‌آلات، قطعات، خدمات و سایر موارد مرتبط را برای فروشندگان دسته اول نیز فراهم کرده است.

نمونه های آگهی و آیتمهای درج شده در سایت آزیول

در این سایت یک شرکت فروشنده دسته اول برای ارائه محصولات خود، اقدام به ایجاد یک پروفایل کرده و هر آیتم قابل ارائه شامل فروش ماشین آلات، قطعات، خدمات، آموزش، اجاره و پیمانکاری را می‌تواند در زیر صفحات خود درج کند. زیر صفحات دقیقا شبیه به لیست فروش ماشین‌آلات بوده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد با این تفاوت که در جستجوی ماشین‌آلات امکان فیلتر همین آیتمها کاملا فراهم شده است. درج این آیتمها رایگان بوده و به مدت نامحدود نمایش داده می‌شود. بنابراین کافی است فروشندگان دسته اول یکبار هرآنچه ارائه می‌کنند را در آیتمهای زیر صفحات خود وارد نمایند تا به صورت مداوم در اختیار مشتریان قرار گیرد و نیازی به درج آگهی ندارند.

به طور خلاصه باید گفت که درج ماشین‌آلات برای خرید و فروش، اجاره، خدمات، قطعات و ... در سایت آزیول به دو صورت امکان پذیر است. ثبت به عنوان آیتم در زیر صفحات که بیشتر برای شرکتهای فروشنده دسته اول طراحی شده است و ثبت به عنوان آگهی که اغلب مورد استفاده شرکتهای فروشنده دسته دوم مناسب می‌باشد. ضمن اینکه هر عضوی در سایت می‌تواند آیتم درج شده در زیر صفحات خود را به صورت آگهی نیز به ثبت برساند تا در هر دو بخش قابل رصد باشد.


 

راهنمای درج آگهی

برای ثبت آگهی شما باید به عنوان عضو وارد سایت شوید (گزینه "ورود" را از بالای صفحه سایت آزیول کلیک کرده و پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور خود، وارد شوید). اگر عضو سایت نیستید لطفا گزینه ثبت نام از بالای صفحه سایت آزیول را کلیک کرده و با تکمیل فرم کوتاهی عضو سایت شوید.

ثبت آگهی در سایت آزیول به دو روش صورت می‌گیرد. روش اول ثبت آگهی از آیتمی است که قبلا در پروفایل خود ثبت کرده‌اید و الان قصد آگهی کردن همان آیتم را دارید. روش دوم درج آگهی برای مواردی است که برای آن آیتمی در پروفایلتان ثبت نشده و قصد ثبت آنرا ندارید.


روش اول درج آگهی

 روش اول مربوط به درج آگهی از آیتمهایی مانند فروش ماشین‌آلات، درخواست خرید قطعات یا ... هست که قبلا در زیر صفحات خود به ثبت رسانده‌اید. برای آگهی کردن این موارد در قسمت داشبورد پروفایل خودتان به زیر صفحه‌ها >> مدیریت آیتمها مراجعه کرده، آیتم مورد نظر خود را پیدا کرده و روی گزینه نمایش کلیک نمائید تا آیتم مورد نظر در زیر صفحه شما به صورت شکل اول (سمت راست) نمایش داده شود.

 

چنانچه ملاحظه می‌کنید، در پایین اطلاعات مربوط به آیتم و اطلاعات تماس، گزینه "آگهی کردن" وجود دارد. بعد از اطمینان از صحت آیتم، روی گزینه "آگهی کردن" کلیک نمائید تا به صفحه سفارش آگهی (تصویر دوم- سمت چپ) وارد شوید. توجه نمائید که اگر بدون ورود نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شده و صفحه خود را باز کرده‌اید، در واقع سایت شما را به عنوان بازدید کننده می‌شناسد و نه صاحب پروفایل و بنابراین گزینه "آگهی کردن" در این صفحه وجود نخواهد داشت.

 

در این صفحه اطلاعات آیتم دوباره قابل مشاهده است و فرم سفارش آگهی در زیر آن قرار دارد که نحوه تکمیل آن توضیح داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 


روش دوم درج آگهی (مستقیم)

 

روش دوم مربوط به درج آگهی مستقیم و مستقل برای فروش ماشین‌آلات، درخواست خرید قطعات یا ... هست که قبلا آیتمی از آن در زیر صفحات ثبت نشده است. برای آگهی کردن این موارد در قسمت داشبورد پروفایل خودتان (شکل اول-سمت راست) روی گزینه "ثبت آگهی" کلیک نمائید تا وارد صفحه انتخاب نوع آگهی شوید.

 

 

 

بعد از انتخاب نوع آگهی مد نظر خود، روی گزینه "انتخاب" کلیک کرده و وارد فرم درج اطلاعات آگهی شوید که در شکل دوم (سمت چپ) نمایش داده شده است. توجه داشته باشید که اگر در انتخاب نوع آگهی اشتباهی صورت گرفته است، می‌توانید در همین صفحه آنرا تصحیح کرده و نوع آگهی صحیح را انتخاب نمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


راهنمای تکمیل فرم اطلاعات آگهی مستقیم

چنانچه در شکل نیز مشاهده می‌شود این فرم غیر از فیلد مربوط به انتخاب نوع آگهی، دارای دو بخش جداگانه با تیترهای اطلاعات تماس و اطلاعات آیتم آگهی می‌باشد. هر دوی این بخشها همان فرمهای آیتمهایی است که قبلا در بخش زیر صفحات تحت عناوین مدیریت زیرصفحه‌ها و مدیریت آیتمها توضیح داده شده‌اند. بخش اطلاعات تماس همان فرم "اطلاعات تماس" در بخش "مدیریت زیر صفحه ها" است و برای تکمیل آن می‌توانید به راهنمای تکمیل فرم زیر صفحه‌ها و نیز بخش مدیریت آیتمها مراجعه نمائید.

بعد از تکمیل فرم روی گزینه ثبت سفارش آگهی کلیک نمائید تا وارد صفحه فرم سفارش آگهی شوید.


راهنمای تکمیل فرم سفارش آگهی

عنوان: عنوان آگهی را اینجا وارد نمائید. عنوان مطلبی هست که در نمای اصلی آگهی به همراه عکس نمایش داده خواهد شد. اگر کاراکترهای عنوان زیاد باشد در آگهی فقط بخشی از آن به نمایش گذاشته خواهد شد. بنابراین سعی نمائید عنوان را طوری انتخاب نمائید که علاوه بر گویا بودن، کوتاه بوده و به طور کامل نمایش داده شود.

نمونه‌هایی از عنوان آگهی:

فروش فوق العاده یک دستگاه بیل کوماتسو PC220-7

خریدار لودر 5 تن چنگکی برای بارگری سنگ

ارائه خدمات پیمانکاری راهسازی و ساختمانی

توضیحات: عموم اطلاعاتی که در ارتباط با آیتم مورد آگهی و نحوه تماس لازم است اطلاع رسانی شود قبلا در خود ثبت آیتم، عنوان شده است و بنابراین اینجا فقط در مورد آگهی و شرایط آن توضیح لازم را ارائه دهید.

تصویر: اگر تصویری از آیتم مورد آگهی دارید اینجا آپلود نمائید. سعی کنید تصویر واقعی بوده و حجم زیادی نداشته باشد. ابعاد این تصویر باید 204*204 پیکسل باشد.

نوع آگهی: دو نوع آگهی در نظر گرفته شده است که عبارتند از آگهی عادی و آگهی ویژه. آگهی عادی در بخش آگهی‌های سایت نمایش داده می‌شود و دسترسی به آنها در منوی سایت و دسترسی‌های سریع در صفحه اصلی سایت در نظر گرفته شده است. آگهی‌های ویژه نیز علاوه بر نمایش در 3 سطر اول همان صفحه آگهی‌ها، در صفحه اول سایت نمایش داده می‌شود. نوع آگهی در هزینه تعیین شده موثر خواهد بود و برای تعیین صحیح آنچه نیاز دارید به هزینه‌های آن نیز توجه نمائید.

تعرفه: تعرفه مورد نظر خود را از بین گزینه‌های مختلف موجود انتخاب نمائید. در هر کدام از گزینه‌ها مدت زمان نمایش آگهی و هزینه آن مشخص شده است. دقت نمائید که گزینه‌های نمایش داده شده در این فیلد بر اساس انتخاب شما در فیلد نوع آگهی بوده است و با تغییر نوع آگهی گزینه‌ها و هزینه‌های این فیلد نیز تغییر خواهد کرد. در جدول زیر تعرفه آگهی در سایت آزیول براساس نوع و مدت نمایش آگهی آمده است.

جدول تعرفه آگهی در سایت آزیول (این جدول ممکن است تغییراتی داشته باشد.)

ردیف

عنوان

تعداد روز نمایش

نوع آگهی

قیمت سال 1396 (ریال)

1

آگهی عادی یک ماهه

30

عادی

200.000

2

آگهی عادی دو ماهه

60

عادی

350.000

3

آگهی عادی سه ماهه

90

عادی

470.000

4

آگهی ویژه یک ماهه

30

ویژه

300.000

5

آگهی ویژه دو ماهه

60

ویژه

525.000

6

آگهی ویژه سه ماهه

90

ویژه

705.000

 

کوپن تخفیف: مدیریت سایت ممکن است براساس شرایط زمانی و مناسبتها و یا حتی برای افزایش همکاری با برخی یا همه اعضای سایت تخفیفی را برای درج آگهی به مدت محدود برای اعضای خاص یا همه آنها در نظر بگیرد. در این موارد عموما تخفیفات از طریق اعلانات عمومی یا اختصاصی به اعضای سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

بدین منظور مدیریت سایت کد یا کوپن تخفیفی را ثبت کرده و در اختیار برخی/همه اعضای سایت قرار می‌دهد. با وارد کردن کد تخفیف در این فیلد درصدی از هزینه آگهی به عنوان تخفیف کسر شده و الباقی برای درج کننده آگهی قابل پرداخت خواهد بود. ضمنا اعضای سایت می‌توانند برای درج آگهی انبوه (بیش از 3 آگهی) با مدیریت سایت تماس حاصل کرده و درخواست کوپن تخفیف نمایند.


ایجاد فاکتور و چاپ آن

با تکمیل فرم سفارش آگهی، هزینه‌های آگهی در سه مورد مبلغ، تخفیف و مبلغ نهایی مشخص می‌شود. در صورت صحت اطلاعات می‌توانید تایید و ایجاد فاکتور را بزنید تا فاکتور (در واقع پیش فاکتور) شما به شکل زیر ایجاد گردد.

در صورت نیاز به پیش فاکتور چاپ شده، گزینه چاپ را بزنید تا پیش فاکتور شما به شکل زیر آماده چاپ گردد و با زدن کلید Print آنرا چاپ نمائید.

 

پیش فاکتور چاپ شده در تصویر دوم -سمت چپ قابل ملاحظه است.

 

 

 

 

 


پرداخت آنلاین هزینه آگهی (درگاه پرداخت اینترنتی)

حال می‌توانید فاکتور خود را پرداخت کرده و درج آگهی را به اتمام برسانید. بدین منظور روی گزینه پرداخت آنلاین کلیک نمائید تا وارد درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت الکترونیک سامان شوید.

 

برای پرداخت آنلاین هزینه آگهی باید شما یک کارت بانکی از هرکدام از بانکهای عضو شبکه شتاب داشته باشید. با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود از شامل شماره کارت، رمز اینترنتی، CVV2 تاریخ انقضاء کارت و نیز کد امنیتی و ایمیل خود (اختیاری) و کلیک روی گزینه پرداخت، می‌توانید کار پرداخت را انجام دهید.

توجه! حتما دقت نمائید که سایت آزیول دارای نماد اعتماد الکترونیکی در صفحه اصلی بوده و در واقع این سایت گواهی امنیت لازم برای تجارت را کسب کرده است و می‌تواند برای استفاده عموم امن و قابل اطمینان محسوب گردد. برای اطمینان از اصالت گواهی نماد اعتماد الکترونیکی می‌تواند روی نماد آن در سایت ما کلیک کرده و توضیحات ارائه شده توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت را ملاحظه نمائید.

بعد از کلیک روی گزینه "پرداخت" و واریز هزینه آگهی، اطلاعات پرداخت به نمایش در خواهد آمد (تصویر دوم - سمت چپ).


تکمیل فرآیند پرداخت هزینه آگهی

توصیه می‌شود از صفحه فوق یک اسکرین شات یا تصویر برداری کرده و ذخیره نمائید تا در صورت نیاز از آن استفاده نمائید. حال با کلیک روی "تکمیل خرید و انتقال به سایت پذیرنده" کار درج آگهی تکمیل شده و مجدد وارد سایت آزیول خواهید شد. اولین صفحه ای که به شما نمایش داده می‌شود به صورت تصویر دوم -سمت چپ خواهد بود

اگر از صفحه تایید پرداخت در درگاه پرداخت اسکرین شات تهیه کرده‌اید، می‌توانید به راحتی با کلیک روی گزینه "بازگشت به پروفایل" وارد پروفایل خود شده و با مراجعه به منوی آگهی، نسبت به درج شدن آگهی اطمینان حاصل نمائید. اگر اسکرین شات تهیه نکرده‌اید حتما کد پیگیری خود را یادداشت کرده و بعدا روی گزینه "بازگشت به پروفایل" کلیک نمائید.

 


نمایش آگهی درج شده

آگهی شما در سایت ثبت شده است و می‌توانید در منوی آگهی‌ها واقع در منوی اصلی سایت، آنها را مشاهده نمائید. دقت نمائید که اگر آگهی شما به صورت ویژه ثبت شده باشد، می‌توانید آنرا در صفحه اصلی سایت نیز مشاهده نمائید.

با درج اولین آگهی در سایت، لیست آگهی‌های شما در پروفایل و صفحه اختصاصی شما نمایش داده خواهد شد. لیست مذکور شامل تمامی آگهی‌های شما اعم از جاری و منقضی شده خواهد بود. نمایش لیست آگهی‌ها به دو صورت برای کاربران (صفحه اختصاصی) و خود شما (پروفایل) متفاوت است.

 

 

برای دسترسی کاربران سایت به این لیست، در داشبورد صفحه اختصاصی شما گزینه "لیست آگهی‌های درج شده" نمایش داده می‌شود (تصویر دوم - بالا سمت چپ). با کلیک روی این گزینه لیست آگهی‌ها ظاهر شده (تصویر سوم- سمت راست) و کاربران با انتخاب هر کدام از آگهی‌ها می‌توانند جزئیات آنها را ببینند.

 

در داشبورد پروفایل شما، گزینه جدیدی بنام سفارشات من ظاهر شده و لیست تمامی آگهی‌های شما، نمایش داده خواهد شد.

در این لیست مشخص است که آگهی‌های شما در چه مرحله‌ای قرار دارند. اگر شما آگهی خود را به طور کامل ثبت نکرده‌اید و نمایش داده نمی‌شود، می‌توانید روی گزینه عملیات $ کلیک کرده و به تکمیل آگهی خود بپردازید.